Історія школи

До кінця 60- х років зростає потужність ЛКМЗ. Велика кількість молодих спеціалістів, робі­тників приїздить до міста. На замовлення Лозівського ковальсько — механічного заводу на жи­тловому масиві було розпочато будівництво середньої школи № 12. Роботу виконував УНР — 461, керуючий Яринцев Василь Костянтинович, за допомогою спеціалістів відділу капітально­го будівництва, керівник - Дейно Євген Федорович.

1 вересня 1969 року недобудована школа зустрічає своїх перших учнів.

Будівництво заве­ршується в 1970 році. Офіційно школа розпочинає свою роботу 31 серпня 1970 року, про що свідчить архівна виписка з протоколу № 17 засідання виконавчого комітету Лозівської міської ради депутатів труд ящих Харківської області УРСР від 31 серпня 1970 року.

На відкритті школи були присутні перший секретар міського комітету партії Полешко Ми­хайло Михайлович, голова Лозівської міської ради Пилипенко Олександр Давидович, завіду­ючий міським відділом освіти Житомирський Михайло Зиновійович та секретар паргорганізації заводу Черенков Василь Дмитрович, комсомольські вожаки міста, керівники будівельних організацій, директор ЛКМЗ—Супрун Федір Гаврилович.

Директором школи було призначено Сергєєва Володимира Корнійовича (1969/70 н.р.,- 1978/77 н.р), заступниками директора з навчально-виховної роботи - Сергєєву Антоніну Миколаївну, Литвиненко Віктора Васильовича.

За роки існування директорами школи в різні періоди були призначені:

Зеленський Олек­сандр Леонідович

(1978/79 н.р. - 1984/85 н.р.)



Ципченко Ніна Іванівна

(1985/86 н.р.— 1988/89 н. р)


З 23 березня 1989 року по серпень 2012 року школу очолював

обраний колективом середньої школи № 12

Мироненко Ігор Михайлович

З серпня 2012 року директор школи

Шпортюк Наталія Дмитрівна

Заступниками директора з навчально—виховної роботи за роки існування школи були при­значені:

Куштим Анастасія Іванівна,

Середа Валентина Миколаївна,

Рукавиціна Любов Олександрівна,

Олешко Валентина Василівна,

Литвиненко Лариса Сергіївна,

Маркова Тетяна Харитонівна,

Степаненко Валентина Миколаївна,

Миргородська Ніна Іванівна

Заступниками директора з виховної роботи в різні періоди були призначені:

Круцька Лілія Василівна,

Бережна Тамара Миколаївна,

Сушкова Віра Олександрівна,

Нагорна Валентина Василівна,

Степаненко Валентина Миколаївна,

Турубанова Галина Дмитрівна,

Примакіна Валентина Пилипівна,

Шалімова Вікторія Іванівна



За період існування школи неповну середню освіту одержало 4565 учнів, повну середню освіту — 1874 учня, з них 75 випускників нагороджено золотими та срібними медалями.

Школа була визнана базовою під час проведення Всесоюзного семінару „Моя Батьківщина — СРСР’.У школі побу вали делегації не тільки з шкіл Харківщини, але і союзних республік. Передовий досвід щодо патріотичного, інтернаціонального виховання учнів школи неоднора­зово публікувався на сторінках центральних, обласних, міських газет.

Стало доброю традицією у 80-х роках минулого століття проведення шевченківських свят у кожній області України.

1987 рік — проведення цих свят на Харківщині Зустрічі з видатними діячами культури, письменниками, поетами відбулися в навчальних закладах, робітничих та колгоспних аудито­ріях.

Активну участь у заходах, приурочених цим святам, брала середня школа № 12. У школі було організовано зустріч з поетом Іваном Драчем та представником далекого В’єтнаму, пись­менником Хун Ван Лі.

У школі було створено Ленінський зал та Зал бойової слави, де зібрані історичні матеріали, присвячені історії визволення Лозівщина від німецько—фашистських загарбників.

Підтримувалися тісні зв’язки з 5 гвардійською стрілецькою дивізією під командуванням полковника ІЛ Кулагіна, 38 гвардійською стрілецькою дивізією під командуванням полков­ника ТІМ. Щербакова, 244 авіаційною дивізією під командуванням генерал — майора Клевцо- ва, 262 авіаційною дивізією під командуванням полковника Г.І. Беглицького.

Ці військові з’єд нання одержали почесне найменування ,*Лозівських”. В залі цей героїчний подвиг визволителів представлений багатими спогадами, схемами, фотографіями, стендами та іншими матеріалами, які і в цей час широко використовуються з метою військово — патріотич­ного виховання.

Не минуло лихо афганського синдрому і випускників школи № 12. Серед п’ятнадцяти ти­сяч молодих солдатів і офіцерів, які загинули на чужій землі, і наш випускник - Моторний Сер­гій, який залишив за собою вилицю свого імені і барельєф на одному із будинку своєї вулиці мікрорайону № 3.

Наша школа відома своїми спортивними досягненнями.

Першим майстром спорту з плавання стала учениця нашої школи Звягінцева Ірина Василі­вна

Друге місце з шахів на чемпіонаті Європи посіла Мкртяч Олександра

Майстрами спорту з художньої гімнастики стали Ганаженко Наталія, Комар Марина, з ві­льної боротьби—Файда Ігор

Школа першою відгукнулися на перехід навчання за кабінетною системою. Швидко було оформлено кабінети біології (Беспальченко В.А.), фізики (Литвиненко В.В ), математики (Білий В.С. і Ребуха В.Г.), української мови та літератури (Степаненко В.М.) російської мови та літера­тури (Новикова В.І.), допризовної підготовки (Максименко М.С.).

Обладнані механічні майстерні (Дерев’яненко І.Л., Кислий В.О., Білоус Ф.В.), кабінет обслу­говуючою праці (Лаврова З.О.).

Кабінети фізики, української мови та літератури були нагородженні почесними грамотами і перехідними вимпелами.

02 наступність поколінь.pptx
02 наступність поколінь.pptx
наши випускники.pptx
учителя школи – копія.pptx