Правила прийому до закладу освіти
Закон України "Про повну загальну середню освіту" Дивитися...
Наказ МОНУ від 16.04.2018 №367 "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних заклвдів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти." Дивитися...
Зміни до Наказу МОНУ від 16.04.2018 №367 від 20.05.2024 № 714
Зміни до Наказу МОНУ від 16.04.2018 №367 10.06.2024 № 825
Зміни до Наказу МОНУ від 16.04.2018 №367 25.07.2024 № 1040
Зміни до Наказу МОНУ від 16.04.2018 №367 09.09.2024 № 1276
Роз'яснення до наказу. Дивитися...
Для зарахування дитини до закладу освіти - заява подається одним із її батьків чи повнолітньою особою, яка має намір здобувати освіту, у якій зазначаються відомості про серію, номер (за наявності) та дату видачі:
- свідоцтва про народження дитини та документа (за наявності), що посвідчує особу повнолітнього вступника, який має намір здобувати загальну середню освіту;
- медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»
-відповідного документа про наявний рівень освіти (за наявності).
У разі наявності та за бажанням заявника у заяві про зарахування зазначаються відомості про серію, номер, дату видачі:
- висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;
- одного з документів, що підтверджує місце проживання або перебування дитини чи одного з її батьків, інших законних представників на території обслуговування закладу освіти.
Заява про зарахування за вибором заявника може бути подана:
- особисто (наочно) або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку (для підтвердження особи додається копія першої сторінки документа, що посвідчує особу);
- в електронній формі з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів.
1 серпня 2024 набув чинності наказ МОН № 714, який визначає механізми зарахування дітей до закладів освіти за денною формою навчання, переведення з одного НЗ до іншого, а також регламентує відрахування.
Зазначимо, у разі відсутності свідоцтва про народження дитини, керівник закладу освіти, у який подають документи, зобов’язаний терміново повідомити орган опіки і піклування про ситуацію, що склалася.
Зарахування дитини відбувається на вільні місця як до початку навчального року, так і після початку навчального процесу.
Переведення учнів між закладами освіти у 2024/2025 навчальному році
Якщо батьки або один з батьків бажає перевести свою дитину з одного навчального закладу в інший, потрібно спершу перевірити, чи є вільні місця у обраній школі, гімназії, ліцеї. Проглянути наявність вільних місць можна у АІКОМ. Якщо місця є, потрібно подати заяву про переведення. Зробити це можна як особисто, так і в електронному форматі через АІКОМ.
Для переведення учня з одного закладу освіти в інший відповідальний працівник після отримання заяви від батьків за допомогою АІКОМ формує запит щодо його відрахування до закладу освіти, в якому він навчається. Цей запит відображається в електронному кабінеті батьків в онлайн-сервісі для підпису заяви про переведення засобами кваліфікованого електронного підпису.
Освітній заклад, в якому навчається учень, має погодити заяву та відрахувати його впродовж п’яти робочих днів. Після цього навчальний заклад, в який батьки хочуть перевести дитину, формує наказ, отримує документи дитини та зараховує її на навчання.
Відрахування учнів із закладів освіти у 2024/2025 навчальному році
Обставини, за яких неповнолітнього учня можна відрахувати зі школи або іншого навчального закладу:
здобуття повної загальної середньої освіти та отримання відповідного документа;
переведення до іншого закладу освіти;
переїзд на постійне місце проживання (перебування) за межі України;
смерть.
Якщо відбувається відрахування з навчання через одну з перерахованих підстав, керівник закладу формує та оприлюднює відповідний наказ з використанням засобів АІКОМ або онлайн-сервісу.